Avukatlığın değerini daha iyi anlarken…

Avukatlığın değerini daha iyi anlarken…

Bugün avukatlar günü…

Avukatlık zor meslek… Dün bazı malum sebeplerle zordu, bugün başka bilinen sebeplerle zor. Giderek de bazı başka sebeplerle zorlaşıyor.

Avukatlığın önemini, değerini toplum olarak galiba daha iyi anladığımız günlerden geçiyoruz.

İstisnasız hepimiz, belki her zaman farkında olmasak da, hayatımızın her anında adalete ve hukuka muhtacız. Hukuk yoksa hayat da olmaz. Can güvenliğiniz, mal güvenliğiniz, insan haysiyetiniz ve hayata anlam veren her şey, en başta da hayatınız, aslında, hukukun üstünlüğünün ve bu çerçevede sizin hukukunuzun korunmasına bağlıdır.

Avukatlar, hukukun üstünlüğünün ve zayıf bireyin hukukunun korunmasının teminatıdır.

Bu mesleği şerefiyle, hakkıyla, hukuk ve adalete bağlılıkla icra eden bütün meslektaşlarımın avukatlar gününü kutlarım.

İstanbul Barosu üyesi. Avukatlık, hukuki danışmanlık ve arabuluculuk yapıyor. 2004 yılında hukuk fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını İngiltere’de tezli olarak tamamladı. İstanbul Ünversitesi’nde uluslararası ticari sözleşmeler üzerine doktora tezi yazıyor. KPDS 96 seviyesinde İngilizce ve B2 seviyesinde Almanca biliyor. Hukuk, programlama, bilgisayar ve felsefeye ilgi duyuyor. Hukukla ilgili yazılarına harman.av.tr; bilişim, veri güvenliği, programlama, özgür yazılım ve diğer konulardaki paylaşımlarına ertugrulharman.com adresli sitelerinde yer veriyor.

USATurkey